FISA World Masters Regatta, Varese, Italy – Thursday 5th September to Sunday 8th September
- Masters D 4x: Steve Aquilina (composite with Graham Bagnall (TSS), Andy Tompkins (KRC), Ali Boileau (PTRC))
- Masters E 8+: Huw Jones, Roger Hine, Andrew Bramah, Steve Aquilina, Geoff Peel, Pete Meaney, Fred Jefferies, Richard Lonergan, Hilary Cook
- Masters E 4+: Huw Jones, Pete Meaney, Fred Jefferies, Richard Lonergan, Lawrence Edwards
- Masters E 4-: Huw Jones, Pete Meaney, Fred Jefferies, Richard Lonergan
- Masters F 4+: Andrew Bramah, Roger Hine, Geoff Peel, Pete Meaney, Hilary Cook
- Masters F 4-: Geoff Peel, Andrew Bramah, Roger Hine (composite with Graham Bagnall (TSS))
- Masters F 4-: Tom Bishop (composite with Charles Parry, Sean Morris of Wallingford RC and Bill Chambers of Grasshopper)
- Masters F 1x: Tom Bishop
- Masters G 1x: Tom Bishop
- Masters G 4x: Tom Bishop (composite with Charles Parry, Sean Morris, Colin Cusack - all Wallingford RC)
- Masters G 4+: Tom Bishop (composite with Charles Parry, Sean Morris, Colin Cusack - all Wallingford RC)
- Masters G 4-: Tom Bishop (composite with Charles Parry, Sean Morris, Colin Cusack - all Wallingford RC)
- Masters H 4+: Alan ("Willy") Almand (composite with Graham Bagnall (TSS) et al.)
- Women's Masters A 8+: Deborah Mallinson (composite with GPA - Brazil, BBLRC, Thames, Reading)
- Women's Masters B 2x: Deborah Mallinson (composite with Katrina Rolfsman of MAABC)
- Mixed Masters D 2x: Deborah Mallinson, Tom Bishop
Gloucester Regatta – Sunday 25th August
- IM2 2x: Alex Miller, Luke Zakrzewski
Stourport Sprint Regatta – Sunday 11th August
- WN 4+: Jane Adams, Tamsyn Wedlake-James, Hayley Short, Anne Wilkinson, Elli Kirk
- Masters B 2-: Mark Chatwin, Richard Miller
Stourport Regatta – Saturday 10th August
- IM2 4+: Matt Denley, Tom Collins, Rob Williams, Alex Page, Jane Adams
- WIM3 2x: Elli Kirk, Tamsyn Wedlake-James
- WIM3 1x: Elli Kirk
Staines Amateur Regatta – Saturday 27th July
- IM3 4+: Nick Ceppi di Lecco, Tom Collins, Craig Russell, Matt Denley, Jane Adams
- IM3 1x: Matt Denley
- Novice 1x: Tom McAuley
Henley Masters Regatta – Friday 12th July to Saturday 13th July
- Masters G 4x: Tom Bishop (composite with Charles Parry, Colin Cusack, Sean Morris of Wallingford RC)
- Masters G 2x: Tom Bishop (composite with Charles Parry of Wallingford RC)
Richmond Amateur Regatta – Saturday 29th June
- IM3 1x: Matt Denley
Marlow Regatta – Sunday 16th June
- Masters D 4-: Huw Jones, Steve Aquilina, Jonathan Ferris, Richard Lonergan
- Masters E 8+: Huw Jones, Roger Hine, Andrew Bramah, Steve Aquilina, Charles Harrison, Jonathan Ferris, Geoff Peel, Richard Lonergan, Jane Adams
- Masters F 4+: Andrew Bramah, Roger Hine, Geoff Peel, Jonathan Ferris, Hilary Cook
- Masters F 4x: Tom Bishop (composite with Charles Parry, Colin Cusack, Sean Morris of Wallingford RC)
- Masters F 2x: Tom Bishop (composite with Charles Parry of Wallingford RC)
Reading Amateur Regatta – Sunday 9th June
- IM3 1x: Luke Moneley
Barnes & Mortlake Regatta – Saturday 8th June
- WIM3 1x: Tamsyn Wedlake-James
Twickenham Regatta – Sunday 26th May
- IM3 1x: James Wragg-Smith
- WN 1x: Elli Kirk
British Rowing Masters Championships – Sunday 19th May
- Masters E 8+: Huw Jones, Steve Aquilina, Charles Harrison, Jonathan Ferris, Geoff Peel, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Debbie Bregenzer
- Masters F/G 8+: Andrew Bramah, Tom Bishop, Charles Harrison, Roger Hine, Jonathan Ferris, Paul Taylor, Geoff Peel, Pete Meaney, Debbie Bregenzer
- Masters E 4-: Huw Jones, Jonathan Ferris, Fred Jefferies, Richard Lonergan
- Masters G 1x: Tom Bishop
Putney Town Regatta – Saturday 18th May
- IM3 1x: Luke Moneley (row over)
- Novice 1x: Matt Denley
- WIM3 1x: Tamsyn Wedlake-James
Borne @ Chiswick Bridge Regatta – Saturday 11th May
- Novice 1x: Luke Moneley
Chiswick Amateur Regatta – Saturday 4th May
- Masters F 4+: Andrew Bramah, Roger Hine, Paul Taylor, Jonathan Ferris, Jane Adams
Hammersmith Head – Sunday 10th March
- Masters B/C 8+: Richard Ratcliffe, Frank Raschke, Ali Boileau, Emma Beardmore (QBC/Auriol Kensington/Vesta/Twickenham compositie)
- Masters E/F 8+: Huw Jones, Roger Hine, Charles Harrison, Richard Lonergan, Geoff Peel, Steve Aquilina, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
Vesta Scullers' Head – Saturday 8th December
- Novice 1x: Mike Ewing
Kingston Small Boats Head – Saturday 17th November
- Masters G 1x: Geoff Potts
Veteran Fours Head – Sunday 11th November
- Masters E 4+: Charles Harrison, Richard Lonergan, Fred Jefferies, Pete Meaney, Ali Elliott
Teddington Small Boats Head – Saturday 3rd November
- Masters F/G 1x: Tom Bishop
Marlow Long Distance Sculls – Saturday 27th October
- Masters E 1x: Charles Harrison
The Pairs Head – Saturday 13th October
- Masters G/H 2x: Dick Findlay, Frank Webb
Wallingford Long Distance Sculls – Saturday 29th September
- Masters E 1x: Charles Harrison
- Masters G 1x: Tom Bishop